Kaynaklar

http://www.cirp.org/http://www.doctorsopposingcircumcision.org/http://www.intactamerica.org/

 

Facebook Sayfası

Sünnetin sağlığa zararlarıyla ilgili daha çok türkçe bilgi için

1. http://www.sunnetinzararlari.com/
2. http://www.sunnetbilgi.com/
3. http://www.cirp.org/pages/parents/lostlist/index_tk.html
4. http://www.cirp.org/library/ethics/index_tk.html
5. http://www.kadinsunneti.com/

İngilizce Kaynaklar

CIRP : Sünnet Hakkında Bilgiler ve Kaynaklar Derneği’nin sitesinde “sünnet” diye bilinen jenital müdahale ile ilgili her tür bilgiye ulaşabilirsiniz.

Circumcision Resource Center : Sünnet Hakkında Bilgiler Derneği, kar amacı gütmeyen, halkı ve tıp çalışanlarını sünnet konusunda aydınlatmayı amaç edinmiş bir dernektir.

Mothers Against Circ : Sünnete Karşı Anneler Derneği (MAC) ana babalara sünnet hakkında tam bilgilendirilmiş kararlar vermelerinde yardımcı olmaktadır

NOHARMM : NOHARMM, sağlıklı erkek çocukları ve bebeklerinin sünnetine karşı organize olmuş eyleme hazır erkeklerin kurduğu, kar amacı gütmeyen bir dernektir. Amacımız erkek jenitallerinin kesilmesi ile ilgili kamuoyundaki uyanışı destekleme, ve jenital bütünlüğün bir temel insan hakkı olarak algılanmasına yardımcı olmaktır.

 Intact America : Intact Amerika Amerika’da Tüm insanlar için sağlıklı bir cinsel gelecek sağlamak için çalışan en büyük ulusal savunma grubudur. Intact Amerika zorlu sosyal ve cinsel normlardan ve tüm çocuklar ve olacak yetişkinlerin sağlık ve refah için savunarak misyonunu yerine getirmektedir. Intact Amerika çocukları kültür, din, kar, ya da ebeveyn tercihi adına kendi rızası olmadan onlara yürütülen tıbbi gereksiz ameliyatlar arınmış bir dünya öngörülüyor.

NOCIRC : National Organization of Circumcision Information Resource Centers (Sünnet Bilgi Kaynağı Merkezleri Ulusal Örgütü)
15 Mart 1986 tarihinde, San Francisco Bay Area sağlık profesyonellerinden oluşan bir grup, Marilyn Milos RN liderliğindeki Sünnet Bilgi Kaynağı Merkezleri Ulusal Örgütü (NOCIRC) içinde (1985) kuruluşunu ilan etti. İlk on yılında, NOCIRC uluslararası bir ağ haline geldi ve şu anda dünya çapında 110’dan fazla merkezleri vardır.

D. O. C. Sünnete Karşı Doktorlar altı kıtada kar amacı gütmeyen kuruluştur. Sünnete Karşı Doktorlar , D.O.C., çocuklar üzerinde rutin sünnet uygulamasına karşı olan doktor ve diğer tıp uzmanlarının kurdukları bir dernektir.

Nurses for the Rights of the Child : Bebeklerin bedensel bütünlüğünü ve çocukların haklarının korunması amacıyla kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Sağlık profesyonelleri olarak, özellikle sağlıklı genital cerrahi değişiklik olmayan bebek ve çocukları korumak için çalışırlar.

Stop Infant Circumcision Society Tıp endüstrisinin faaliyetleri, ve ECS (erkek cinsel sakatlaması) hakkındaki gerçekler. Dernek ziyaretçilerini konu hakkında kendi kararlarını vermeye ve bunu başkalarıyla paylaşmaya davet ediyor.

Circumstitions Jenital bütünlüğün sağlanması ve hangi cinsten olursa olsun çocukların jenitallerinin değiştirilmesine karşı mücadele eden kuruluştur.

Dr. Sears Dünyanın önde gelen pediatristlerinden Dr.Sears’ın sünnet hakkındaki yazısı

Dr. Sears ve sünnet:  Dünyanın önde gelen pediatristlerinden Dr.Sears’ın sünnet hakkındaki yazısı Türkçe çevrisi

Basic Care of the Intact Child

Basic Care of the Intact Child Türkçe çevirisi

Peaceful Parenting

Saving Our Sons

The İntact Network

Not Yours to Cut

Your Whole Baby

Kahal İsrail’de Kahal, oğullarının sünnet edilip edilmeyeceği konusunda kararsız olan ebeveynlere destek veriyor.

Gonnen İsrail Gonnen Al Ha-Yeled (İsrail Protect the Child)